کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟

مشخص نشده
مشخص نشده
9
word
78 KB
4607
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟

  آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است ؟

   جِی . آدامز ، اِم . وایت

   گروه تحقیقات بهداشت عموم، دانشکدۀ جمعیت و علوم بهداشتی، دانشگاه نیوکاسل

   واژه های کلیدی = وضعیت اجتماعی – اقتصادی، ریسک بیماری، سلامتی خودسنجی شده، نابرابری ها، پژوهش بهداشتی برای کشور انگلستان

   چکیده :

              زمینه – سلامتی خودسنجی شده احتمالاً مستقل از دو ارزیابی کلیدی است : ارزیابی سلامت خود و ارزیابی بهترین سلامتی که پیش بینی می شود. چون معلوم شده بسیاری از پیامدهای سلامتی بر حسب وضعیت یا موقعیت اجتماعی اقتصادی (SEP) متغیرند، امکان دارد که ارزیابی بهترین وضعیت سلامتی که انتظار می رود با SEP متغیر باشد. بنابراین، محتمل است که ریسک بیماری وابسته به سطوح متفاوتی از سلامت خودسنجی شده بر حسب SEP تغییر کند. ما با استفاده از پژوهش سلامتی سال 1998 برای انگلستان آن را بررسی کردیم.

   متدها :

              ریسک بیماری به عنوان فشار خون انقباظی و شاخص جرم بدن (BMI) اندازه گیری شد، و SEP به عنوان طبقۀ شغلی اجتماعی اندازه گیری شد. وابستگی میان طبقه بندی اجتماعی و نشانه های ریسک بیماری در آن سطوح مختلف اعلام شده از وضعیت سلامتی خودسنجی شده با استفاده از رگرسیون خطی بررسی شد تا برای سن کنترل شود.

   نتایج :

              در فشار خون انقباض و BMI (فقط در زنان) در کسانی که سلامت شان را خوب یا خیلی اعلام کردند. تغییرات اجتماعی اقتصادی مهمی به لحاظ آماری وجود داشت. در ریسک بیماری در میان آنهایی که سلامتی شان را کمتر از خوب اعلام کردند تغییرات اجتماعی اقتصادی ای رؤیت نشد.

   نتیجه گیری :

              معنای سلامت خودسنجی شده، به لحاظ ریسک بیماری، در طول طیف اجتماعی اقتصادی قابل قیاس نمی باشد.

   © 2005 :

  مؤسسه سلطنتی عمومی، تمام حقوق محفوظ است. Elsevier آن را منتشر کرده است.

   زمینه :

              گواهی اساسی وجود دارد که سلامت خودسنجی شده قویاً و جداً پیش گویی از ناخوشی و مرگ و میر حال و آینده است. به علاوه، معلوم شده که هم سلامت خودسنجی شده و هم تنوع نشان گرهای ریسک بیماری برحسب شاخص های موقعیت اجتماعی اقتصادی (SEP) تغییر می کنند. سلامت خودسنجی شده، در کل، توسط سؤال نسبتاً ساده ای در پژوهش های تحیقاتی تعیین می شود، و به علت وابستگی های شناخته شده اش با ناخوشی و مرگ و میر، اغلب به عنوان اندازه گیری نماینده ای از ریسک بیماری استفاده می شود در عوض اندازه گیری های رسمی تر ولی هجوم کننده تر و پرهزینه تر پارامترهای فیزیولوژیکی.

              سلامت خودسنجی شده احتمالاً وابسته به دو ارزیابی کلیدی است : ارزیابی از سلامت خود فرد و ارزیابی بهترین سلامتی که پیش بینی می شود، با بزرگنمایی اختلاف میان این دو مفهوم که تعیین می کند افراد چقدر خود را دور از سلامتی عالی درجه بندی می کنند. با این فرض که سلامتی برحسب SEP متغیر است، امکان دارد که ارزیابی بهترین سلامتی که بتوان پیش بینی کرد هم با SEP تغییر پیدا کند، که ارزیابی های گروههای طبقه اجتماعی پایین تر انتظارات سلامتی شان کمتر از گروههای طبقه اجتماعی – اقتصادی بالاتر به علت بهداشت عمومی ضعیف تر پیرامون شان است. اگر مسأله این باشد، ریسک مطلق بیماری وابسته به سطوح متفاوت بهداشت خودسنجی اساساً در طول گسترۀ اجتماعی – اقتصادی متغیر می شود، یعنی سطوح موجود در گروههای پایین تر اقتصادی – اجتماعی سلامت خوب خودسنجی شده را با ریسک بالاتری از بیماری نسبت به سطوح گروههای بالاتر اجتماعی – اقتصادی وابسته می دانند.

              دو مطالعه از سوئد نتیجه گیری کرده اند که ریسک مطلق مرگ میان آنهایی که سلامتی خودسنجی شان خوب وضعیت است در طول گستره اجتماعی – اقتصادی مشابه است. هرچند، تا به امروز در رابطۀ میان ریسک بیماری و سلامت خودسنجی شده تغییرات احتمالی اقتصادی – اجتماعی اندکی بررسی شده است. با فرض این که سلامتی خودسنجی معمولاً در انواع بسیاری از زمینه های تحقیقاتی نظیر مطالعات عدم تساوی های اجتماعی – اقتصادی در سلامت به کار می روند، مهم است که محققان آگاه باشند که معنای سلامت خودسنجی شده، به لحاظ ریسک بیماری، در طول گستره اجتماعی – اقتصادی ثابت است و، بنابراین، این احتمال با احتمالِ نهانی که سلامت خودسنجی شده در طول گسترۀ اجتماعی – اقتصادی بررسی شد، دائمی است.

               با استفاده از داده های پژوهش سلامتی 1998 برای انگلستان (HSE)، ما تغییرات اجتماعی – اقتصادی را در سطحی از تعدادی علامت گذار یا نشان گرهای ریسک بیماری وابسته به سطوح مفروض سلامت خودسنجی شده بررسی کردیم.

   متدها :

   منبع داده ها و شرکت کنندگان : HSE 1998

              HSE سالانه از سال 1991 اجرا شده و پژوهشی در سطح ملی است که قصد دارد اطلاعات منظمی در مورد سلامت ملت جمع آوری کند. پژوهش 1998 جهت جمع آوری اطلاعات از نمونۀ نماینده ای از افراد 2 ساله یا بالاتر ساکن در خانه های شخصی انگلستان طراحی شد. بازدید مصاحبه کننده و پرستار از خانه های افراد منجر به جمع آوری انواع بسیاری از داده های اجتماعی و بهداشتی گردید در کل 13680 خانواده برای دعوت جهت حضور در پژوهش 1998 انتخاب شدند که از میان آنها 15908 بالغ در سن 16 ساله یا بالاتر مصاحبه را کامل کردند و 13586 (% 4/85) با پرستار ملاقات داشتند. چون اندازه گیری های SEP پیش از تکمیل آموزش تمام وقت یا پس از سن بازنشستگی ممکن است صریح نباشد، ما تحلیل فعلی را به افراد بین 20 و 60 ساله محدود کردیم (10480 = n ).

   اندازه گیری های SEP ، سلامتی خودسنجی شده و ریسک بیماری :

   سلامت خود سنجی شده در طول دیدار مصاحبه کننده با شرکت کنندگان در HSE با استفاده از پرسش : در مورد وضعیت سلامت عمومی تان چه می گویید «تعیین شد. 5 طبقه بندی پاسخ ارائه شد : بسیار خوب، خوب، متوسط، بد یا خیلی بد. پاسخ ها برای تحلیل به خیلی خوب یا خوب در مقابلِ کمتر از خوب به دو بخش تقسیم شد. 

 • فهرست و منابع روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

پروپوزال در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , گزارش سمینار در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , تز دکترا در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , رساله در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , پایان نامه در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , تحقیق در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , مقاله در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , پروژه دانشجویی در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , تحقیق دانشجویی در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , مقاله دانشجویی در مورد روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟ , پروژه دانشجویی درباره روش تحقیق آیا ریسک بیماری با مقدار ثابت سلامتی خودسنجی شده در طول طیف اجتماعی – اقتصادی وابسته است؟

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول