کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان

کارشناسی ارشد
مشخص نشده
19
word
37 KB
725
قیمت: ۳,۹۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان

  تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان

  مقدمه

  طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زن و شوهر ناسازگاری و تنش وجود دارد. طلاق اجتماعی، تغییرات در دوستی‌ها و سایر روابط اجتماعی است که مرد یا زن طلاق گرفته با آن‌ها سر و کار دارد. طلاق روانی، موقعیتی است که از طریق آن فرد پیوندهای وابستگی عاطفی به همسرش را قطع کند و به تنها زیستن تن دردهد.

  بیان مسئله

   

  به طور کلی ما در کلیه این تحقیق با دو نوع خانواده سر و کار داریم که نوع اول با نام خانواده های آسیب زا یا الگوی خانوادگی آسیب زا معرفی می شود که شکل ارتباط را در آن می توان به صورت بسته یا مستبد نشان داد که تصمیم گیرنده در آن خانواده به جای فرد می باشد، بدون شک نقض عوامل خانوادگی در آسیب رسانی به پیشرفت تحصیلی چنان بزرگ و شگرف است که می توان آن را عامل زمینه ساز برای تأثیر سایر الگوها(فردی، آموزشگاهی، اجتماعی) تلقی کرد، بسیاری از آسیب های جدی که بر تفکر فرد و شخصیت خلاق وارد می شود معمولاً از رفتارها، موضع گیریها و برخوردهای احتمالی نزدیکان با فرد خلاق ناشی می شود انسانها بخش بزرگ و پراهمیتی از چرخه رشد و تحول خویش را در فضای فرهنگی و تربیتی خانواده می گذرانند بنابراین طبیعی است که عمیقاً تحت تأثیر آنچه در درون خانواده آسیب زا باشد، زمینه های شکوفایی تفکر و شخصیت خلاق شدیداً صدمه خواهد دید، و نوع دوم جزو خانواده هایی است که با عنوان خانواده های زمینه ساز معرفی می شود که شکل ارتباط در آن را می توان به صورت آزاد منشانه یا همان دموکراتیک نشان داد که تصمیم گیرنده در آن خود فرد علاوه بر خانواده می باشد و همچنان فرد در مسائل شخصی و عمومی خانواده حق اظهار نظر را دارد. خانواده در مهیا ساختن بسترهای رشد و پیشرفت تحصیلی نقش مهمی بازی می کند؛ زیرا افت تحصیلی کودکان تا حد زیادی وابسته به خانواده است این وابستگی باعث می شود بخش مهمی از عکس العملها، مهارت ها و تواناییهای فرزندان عمیقاً از نظام تربیتی و آموزشی خانواده متأثر شود، شاید آنقدر که بتوان گفت حتی الگوهای فردی زمینه ساز نیز تا حد زیادی بر نظام پرورشی و تربیتی(سازنده و مولد) خانواده تکیه می زند.

   

   

   

   

  اهمیت و ضرورت پژوهش

   

  کودکانی که والدینشان از ازدواج خود راضی نیستند اما با هم زندگی می‌کنند، ممکن است تحت‌تأثیر تنش ناشی از روابط آن‌ها به اضطراب یا افسردگی مبتلا شوند. کودکان پس از جدایی پدر و مادرشان نیز به اضطراب عاطفی دچار می‌شوند. کودکان بزرگتر بهتر می‌توانند انگیزه‌های پدر و مادرشان را برای طلاق درک کنند. این کودکان ممکن است به خاطر اثراث طلاق بر آینده خود نگران باشند یا این که احساس تنهایی داشته باشند. کودکان هنگامی که پس از جدایی هم با پدر و هم با مادر رابطه مداوم دارند، در وضع بهتری به سر می‌برند تا هنگامی که فقط یکی از آن‌ها را به طور منظم می‌بینند. طلاق هماهنگی میان والدین، مسائل نگه‌داری کودک و حق ملاقات را در برمی‌گیرد. طلاق بطور مستقیم بر روحیات و علایق و نیز خلاقیت کودکان تاثیر مستقیم دارد . پژوهش های زیادی نشان میدهد که کودکان والدینی که از هم طلاق گرفته اند بطور معمول دچار آسیب روانی و کاهش سلامت روان و در پی آن دچار افت تحصیلی میشوند .

   

   

   

  اهداف تحقیق 

   

  هدف کلی : بررسی تاثیر طلاق در افت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی یکی از دبستانهای شهرستان اردبیل

  هدف جزئی 

   

  بررسی رابطه تحصیلات والدین با افت تحصیلی دانش آموزان

  بررسی رابطه سن با افت تحصیلی دانش آموزان

  بررسی تاثیر اطرافیان بعد از طلاق در افت تحصیلی دانش آموزان

  فرضیه های تحقیق

   

  طلاق بطور مستقیم در افت تحصیلی دانش آموزان تاثیر دارد .

  با بالا رفتن تحصیلات والدین میزان افت تحصیلی دانش آموزان کاهش میابد .

  اطرافیان تاثیر مستقیمی در افت تحصیلی دانش آموزان دارند .

   

   

  ادبیات تحقیق

  تاریخچه

  طلاق در بسیاری از سرزمین‌های باستانی از جمله میان‌رودان، یونان، ایران، مصر و چین وجود داشته‌است. کنستانتین محدودیت‌های بسیاری برای طلاق ایجاد کرد و در قرن دهم میلادی کلیسای مسیحی آن را ممنوع دانست. هنری هشتم برای نخستین بار از مجلس کلیسای انگلیس خواست که ازدواج او را فسخ نماید.

  به مرور زمان کشورهای اروپایی و مسیحی حق طلاق را برای زن و شوهر به رسمیت شناختند. با این حال، در سال ۱۹۸۶ در ایرلند پارلمان طلاق را غیرقانونی اعلام کرد. در انگلستان، در سال ۱۹۶۹ لایحه قانونی اصلاح طلاق به تصویب رسید که گرفتن طلاق را برای زن و شوهر آسان‌تر کرد. بین سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، میزان طلاق در بریتانیا به طور ثابت هر سال ۹ درصد افزایش یافت و در طی آن دهه دو برابر شد. امروزه در بسیاری از جوامع اروپایی، میزان طلاق افزایش یافته‌است.

 • فهرست و منابع پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان

  فهرست:

  مقدمه. 4

  بیان مسئله. 4

  اهمیت و ضرورت پژوهش... 6

  اهداف تحقیق. 7

  هدف جزئی.. 7

  فرضیه های تحقیق. 7

  ادبیات تحقیق. 8

  تاریخچه. 8

  طلاق در ایران. 8

  طلاق در مذاهب متفاوت.. 10

  در آئین بهاییت.. 10

  عوامل موثر بر طلاق. 11

  عوامل جنسی.. 11

  عوامل اقتصادی.. 12

  عوامل شخصیتی.. 12

  عوامل ارتباطی.. 13

  عوامل اجتماعی.. 14

  پیشینه پژوهش... 14

  روش تحقیق. 16

  نتایج.. 17

  منابع. 19

   

  .

  منبع:

  ساناساریان، الیز؛ ص.۱۴۶ تا ۱۵۳

  لوح مبارک ۱۴ شهرالرحمه سنه ۹۵ خطاب به محفل روحانی ملی ایران

  کتاب احکام، معارف مقدماتی، صفحه ۱۵ و ۱۶

  کتاب روانشناسی طلاق

کلمات کلیدی:   - - -
پروپوزال در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, گزارش سمینار در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, تز دکترا در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, رساله در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, پایان نامه در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, تحقیق در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, مقاله در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, تحقیق دانشجویی در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, مقاله دانشجویی در مورد پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان, پروژه دانشجویی درباره پایان نامه تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول